×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی‌ رسانه‌ای بانوان«حریم رسالت» در مجتمع فرهنگی زیباکنار برگزار شد

به گزارش خبرنگار لیجار از زیباکنار؛ سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی‌ رسانه‌ای بانوان«حریم رسالت» در مجتمع فرهنگی زیباکنار ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اظهار کرد:امروز مردم دنیا نظاره گر هستند که چطور قدرت های غربی در راس آنها آمریکای جنایتکار تمام تجهیزات نظامی و امکانات خود را جهت سرکوب مردم فلسطین و خاموش کردن آنها در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده است.

وی از شهادت بیش از ۱۲ هزار زن و کودک در حملات کنونی رژیم صهیونیستی به مردم غزه خبر داد و گفت:برای آشکار شدن تحول بزرگ و تحمیل شکست به رژیم غاصب صهیونیستی مدتی زمان لازم است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه یکی از آثار و تحول جنگ کنونی رژیم صهیونیست علیه مردم غزه ، در رسانه های مردم پایه رقم خورده است ، خاطرنشان کرد:غول ها و شیاطین رسانه ای در سمت متجاوزان ایستاده اند و تمام ظرفیت های رسانه ای خود را در اختیار این رژیم قاتل قرار داده اند در سوی دیگر نیز ، مردم حق طلب دنیا با وجدان های بیدار از مردم فلسطین حمایت می کنند‌.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تصریح کرد: بیداری و حق طلبی منحصر به کشورهای مسلمان نمی باشد ، امروز وجدان های آگاه و بیدار به میدان آمده اند تاجنایات رژیم صهیونیست علیه مردم غزه را به تصویر بکشند و این تحولی بزرگ است.

وی اظهار کرد:تمدن غرب به بن بست رسیده و صحنه های دردناکی را برای بشریت در جنگ های بزرگ تولید کرده است با اینکه تمدن غرب برنامه ریزی کرده که این امپراطوری ها با ورود به فضای مجازی و تاثیرگذاری بر اذهان بتوانند قدرت و حکومت خود را تضمین کنند اما فضای مجازی موجب ایجاد جهاد تبیین در کشورهای مسلمان نیز شده و مردم دنیا در دفاع از مظلومین غزه و فلسطین به پا خواستند.

سردار سلیمانی با اشاره به نقش بانوان در پیشبرد اهداف جامعه خاطرنشان کرد:اثرگذاری نیروهای انقلابی علی الخصوص بانوان باانگیزه ای که در تبعیت از فرمایشات و تدابیر رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در میدان های مختلف نقش آفرینی و از نهضت جمهوری اسلامی پاسداری می‌کنند بر کسی پوشیده نیست.

وی تاکید کرد: استفاده از تولید محتوا و انتشار آن در فضای مجازی می تواند جهاد تبیین را شکل دهد ، پیامد و آثار سازنده دیگری برای جامعه و تمدن اسلامی به ارمغان آورد و ایران قوی را در گام دوم انقلاب تحقق بخشد.

سردار سلیمانی حریم رسالت را سرآغازی برای نقش آفرینی بانوان انقلابی میهن در همه عرصه ها عنوان کرد و گفت:فضای مجازی در اختیار بشر و در حال پیشرفت و ترقی است ، رسانه ها که از گذشته عمیق تری برخوردار هستند با فضای مجازی قرین شده اند و میبایست از این ظرفیت ها جهت تحقق ایران قوی استفاده شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی سرآغاز جدیدی در تاریخ بشری بوده است ، خاطرنشان کرد:انقلاب اسلامی دارای گفتمان رهایی بخش و مورد استقبال جهانیان واقع شده است و این استقبال در حمایت مردم دنیا از فلسطین می باشد.

وی یادآور شد:انقلاب اسلامی و فرهنگ پایداری برآمده از انقلاب اسلامی، جهاد را به فلسطین منتقل کرد.

سردار سلیمانی گفت:همراهی و مداخله آمریکا از نابودی اسرائیل جلوگیری کرده است ، حجم مهمات مصرف شده توسط اسرائیل از داشته هایش بیشتر بود و از ذخایر تجهیزات نظامی کشورهای اروپایی و آمریکایی استفاده کرده است .

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تصریح کرد:امروز صحنه هایی از عاشورا در غزه در حال رقم خوردن است و خون این کودکان مظلوم فلسطینی دامن جنایتکاران را گرفته و راهی برای فرار از مهلکه باقی نمانده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با تلاش رسانه های انقلابی و متعهد ، جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی به گوش جهانیان برسد و موجب بیداری همه ملت ها شود.

قدرت تشخیص و اقدام و عمل حضرت زینب (س) میبایست سرلوحه کار بانوان مسلمان قرار گیرد

دکتر زینب اختری مدیرکل امور بانوان وزارت کشورنیز در این مراسم با بیان اینکه وعده الهی در فلسطین توسط بانوان و مادران در حال رقم خوردن است ، خاطرنشان کرد: این نوید بخش ظهور است ، صهیونیست در نهایت ضعف ، بیمارستان شفا را محاصره کرده و خون کودکان و مادران بیگناه را می ریزد و اینها موجب رسوایی و نابودیش خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشنواره حریم رسالت از نگاه مطالبه گرانه نشات گرفته است ، تصریح کرد: وظیفه بانوان رسانه ، روایتگری جنایات اسرائیل در غزه است تا روایت جعلی که از اسلام و زن مسلمان ایرانی انقلابی ساختند آشکار شود‌.

اختری با اشاره به اینکه ، حضرت زینب (س) پرستار روح و روان و جسم در واقعه عاشورا بود ، خاطرنشان کرد:قدرت تشخیص و اقدام و عمل حضرت زینب (س) میبایست سرلوحه کار بانوان مسلمان قرار گیرد.

رسانه ها تبدیل به ابزاری برای استعمار و سلطه بر جهان شده اند

سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی‌ رسانه‌ای بانوان«حریم رسالت» ضمن تبریک آغاز هفته بسیج و سالروز ولادت حضرت زینب (س) اظهار کرد:حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا نقش بی نظیری در راستای پرستاری از ارزش های انسانی و زخم های روحی و جسمی ، و همچنین نقش بی بدیلی در جهاد رسانه ای و تبیینی در آن دوران بر عهده داشت.

وی افزود:ماندگاری حادثه کربلا و عاشورا به دلیل نقش بی نظیر حضرت زینب (س) در راستای جهاد رسانه ای و تبیینی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه رسانه ها تبدیل به ابزاری برای استعمار و سلطه بر جهان شده اند ، خاطرنشان کرد:آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل به دنبال این هستند که با استفاده از ظرفیت رسانه ها بتوانند هدایت اراده ها را در دست گیرند و سلطه خود را بر جوامع و کشورها اعمال کنند ، اما نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته انقلاب و جهاد خود را به دنیا صادر کند و امروز جبهه مقاومت در دنیا از ایران الگو برداری می کند‌.

وی با بیان اینکه اسلام نقش معماری را برای زنان مطرح کرده است ، تصریح کرد:زنان در تحکیم بنیان خانواده و همچنین رشد و پیشرفت جامعه نقش اساسی دارند پویایی رسانه و شناسایی ظرفیت های رسانه ای در بانوان که نقش معماری در اسلام برایشان مطرح شده می تواند موجب نیل به اهداف شود و در صورت به حاشبه رفتن نقش محوری زنان ، تصویری از جامعه قابل مشاهده نمی باشد‌.

سردار دامغانی تاکید کرد:زنان در پیروزی انقلاب اسلامی ، ثبات و ابقای آن نقش اساسی داشته اند زنان محور خانواده و نقش معماری را فراتر از بنیان خانواده برده و در جغرافیای جهان اسلام نیز نقش ایفا می کنند.

وی گفت:اقدامات ارزنده و به جای حضرت زینب (س) در حوزه رسانه و جهاد تبیین در خصوص واقعه عاشورا موجب شد یک شکست ظاهری نظامی تبدیل به پیروزی دایمی شود.

سردار دامغانی اظهار امیدواری کرد که بانوان رسانه ای در همه جای دنیا در راستای بیداری و جهاد تبیین گام بردارند.

ارسال بیش از ۳ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره

مهدی پارسا رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان نیز از ارسال ۳ هزار و ۱۰۰ اثر رسانه‌ای از استان‌های کشور به دبیرخانه دومین جشنواره حریم رسالت خبر داد و افزود: از این تعداد آثار ارسالی ، ۱۵۰۰ اثر مورد داوری قرار گرفت که پس از داوری ، تعداد ۴۴ اثر در این جشنواره برگزیده شدند.

پارسا با اشاره به استقبال کم نظیر بانوان از جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت تصریح کرد:برگزاری جشنواره حریم رسالت با حمایت ویزه خبرنگاران و اصحاب رسانه استمرار پیدا خواهد کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false