×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
ماموریت های مهم سازمان بیمه سلامت درجهت دفاع از حقوق بیمه ای مردم است

به گزارش لیجار ؛ محمود عاطف راد، مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان در نشست مشترک با مدیر و اعضای هیئت تحریریه خبرگزاری فارس گیلان در رشت با اشاره به سه مأموریت بیمه سلامت، اظهار کرد: پوشش فراگیر بیمه برای همه ، افزایش کمی و عمق خدمات درمانی ، حفاظت مالی وحرکت در جهت دفاع از حقوق بیمه‌ای مردم، سه مأموریت سازمان بیمه سلامت است.

وی با اشاره به پوشش ۵۴ درصدی بیمه سلامت در گیلان، افزود: یک میلیون و ۳۰۶ هزار نفر از جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفری استان گیلان زیر چتر بیمه‌ای بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه ۸۲ درصد جمعیت بیمه شده در استان یعنی بیش از یک میلیون و یکصد هزار نفر در گیلان کاملاً رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: تمام روستائیان و افراد در شهرهای زیر بیست هزار نفر ، همه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و همه افراد تا پنج دهک اول درآمدی بطور کاملا رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند .

همچنین برای پوشش بیمه ای دهک های درآمدی ۶ تا ۹ هم تخفیف ۵۰ تا ۸۰ درصدی در نظر گرفته شده است و فقط دهک ۱۰ اجتماعی در استان هستند که پوشش بیمه آن‌ها با پرداخت هزینه بوده و مابقی با حداقل پرداختی، بیمه می‌شوند.

عاطف راد، از پرداخت ۱۳ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال به موسسات درمانی طرف قرارداد طی یکسال گذشته بابت ارایه خدمت به بیمه شدگان بیمه سلامت خبر داد و خاطرنشان کرد: این در حالی است که بیش از یک میلیون یکصد هزارنفر از بیمه شدگان بیمه سلامت ، ریالی بابت حق بیمه پرداخت نمی‌کند و بطور کاملا رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

وی از افزایش کمی و کیفی خدمات در بیمه سلامت خبر داد و گفت:راه‌اندازی صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج یکی از این اقدامات است.

.مدیرکل بیمه سلامت گیلان از پوشش ۱۰۷ بیماری در صندوق بیماری های خاص و صعب‌العلاج خبر داد و گفت: امروز ۴۲ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش این صندوق هستند.

عاطف راد پوشش انواع سرطان‌ها، بیماری‌های متابولیک و عصبی-عضلانی و دیابتی را عمده مراجعان به صندوق حمایت از بیماران خاص عنوان کرد.

وی با اشاره به پوشش ۵۴ درصدی بیمه سلامت در گیلان، افزود: یک میلیون و ۳۰۶ هزار نفر از جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفری استان گیلان زیر چتر بیمه‌ای بیمه سلامت هستند.

عاطف راد پوشش انواع سرطان‌ها، بیماری‌های متابولیک و عصبی-عضلانی و دیابتی را عمده مراجعان به صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج برشمرد و گفت: امروزه برای ۵۱ بیماری شایع تحت پوشش صندوق، پرداختی‌ها به ارایه کننده خدمت کاملاً الکترونیکی است و روند درمان را بسیار تسهیل کرده است.

وی تقویت بخش دولتی درمان را لازم دانست و گفت:گسیل بیماران برای درمان به بخش خصوصی آن‌ها را با چالش عدیده در پرداخت هزینه‌ها مواجه می‌کند و ممکن است شیرینی خدمت بیمه سلامت را درک نکنند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به تسهیلات مالی به بیمه‌شدگان نیز گفت: ۱۸ میلیارد تومان وام به ۴۵۰ متقاضی صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج از ابتدای فعالیت صندوق پرداخت شده است.

عاطف راد از حمایت ویژه بیمه سلامت به درمان ناباروری در راستای جوانی جمعیت و حمایت از خانواده خبر داد و گفت: بیش از ۶۳ قلم دارو، ۵۷ خدمت آزمایشگاهی و ۲۸ قلم تجهیزات پزشکی و ۷ خدمت تصویربرداری در راستای خدمات تشخیصی درمانی زوج‌های نابارور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی از فعالیت سه مرکز درمان ناباروری در گیلان خبر داد و گفت: هزینه ۹۰ درصد تعرفه‌های دولتی این مراکز توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود و تاکنون برای دو هزار زوج نابارور ۸.۵ میلیارد تومان پرداخت شده است.

عاطف راد، از افزایش کدهای خدمتی تحت پوشش بیمه سلامت از ۹ کد به ۵۹ کد جهت مدد جویان بهزیستی خبر داد و گفت: بیش از ۱۷ هزار از مدد جویان بهزیستی از این خدمت استفاده میکنند و بابت آن طی یکسال گذشته تا ۲۲ میلیارد تومان به موسسات طرف قرارداد پرداخت شده است.

عاطف راد بیمه سلامت را بیمه پاسخگو دانست و گفت شماره تلفن ۱۶۶۶ بطور شبانه روزی پاسخگوی سوالات بیمه شدگان معزز سازمان بیمه سلامت می باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false