×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
آیا بانک های عامل بخشی از سود سهام عدالت سهامداران را برداشت می کنند؟؟!!

یادداشت؛ سیده مریم افضلی

سود سهام عدالت تا کنون بر اساس برنامه ریزی های انجام شده طی دو مرحله به حساب سهامداران واریز شده است و بر همین روال بر اساس اخبار منتشر شده قرار است به زودی مرحله جدیدی از سود سهام عدالت در آذر ماه سال جاری واریز شود.

اما در این میان موضوع قابل تامل تفاوت مبلغ سود واریزی است که پیش از واریز به حساب سهامداران توسط رسانه ها اعلام می شود اما در نهایت مبلغ واریزی در حساب افراد سهامدار با مبلغ اعلام شده متفاوت است و گاها شاهد کاهش مبالغ واریزی در حدود سی، پنجاه و شصت هزار تومان در این باره هستیم.

جالب اینجاست که هیچ فردی درباره علت و چگونگی این اقدام اطلاع درستی ندارد ، اما شنیده ها حاکی از آن است که بانک های عامل این مبالغ را به دلیل تراکنش مالی خود از این بابت برداشت می کنند که البته با این حجم از سهامداران و برداشتی که از این بابت توسط بانک های عامل انجام می شود یقینا مبلغ هنگفتی به حساب بانک های عامل سرازیر می شود.

حال اینکه چرا باید بابت تراکنش مثلا ششصد هزار تومانی مبلغ سی ، پنجاه و یاشصت هزار تومان کسر شود نکته ای که یقینا چرایی های فراوانی در ذهن افراد متصور می کند.

انتظار می رود چنانچه این شنیده ها صحت دارد و این اقدام توسط بانک های عامل در دست انجام است ،متولیان امر در این باره تجدید نظر کنند و یا اینکه حداقل بخشی از این مبالغ به نحوی باد آورده برای بانک های عامل برای اجرای طرح های عام المنفعه توسط این بانک ها هزینه شود

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false