×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
آغاز موجودیت جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب در استان گیلان

به گزارش خبرنگار لیجار از رشت ؛ دکتر محمد دوستار مسوول دفتر فرعی جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب شهرستان رشت عصر امروز در نشست با خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد:جمعیت اعتلای نهادهای مردمی استان گیلان با استناد به اصل ۲۶ قانون اساسی و مصوبه ۸ آبان ماه سال جاری راه اندازی شده و در ماده ۱۰ قانون مذکور جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی اجازه فعالیت در گستره ملی را دریافت کرد و مجوز آن از سوی وزیر کشور صادر و رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: دفتر فرعی این جمعیت در شهرستان رشت با مجوز فرمانداری فعالیت خود را از اول اسفندماه سال جاری آغاز کرد و امروز موجودیت جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب را در شهرستان رشت اعلام می‌کنیم.

دکتر دوستار با بیان اینکه در جمعیت اعتلای نهادهای مردمی بر استفاده از ظرفیت های مردم برای فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و مطالبه گری در موضوعات مختلف تاکید شده است ، خاطرنشان کرد: این جمعیت دارای اساسنامه و مرامنامه مصوب است که به تایید وزارت کشور رسیده است.

وی در خصوص اهداف تشکیل این جمعیت تصریح کرد:استفاده از ظرفیت های مورد غفلت قرار گرفته در جامعه از اهداف شکل گیری تشکل های متنوع و مختلف در کشور است.

دکتر دوستار با اشاره به اینکه جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب یک تشکل ولایتمدار است ، گفت:این تشکل بر اساس مبنای فکری جمهوری اسلامی در راستای تحقق آرمان امام (ره) ، خون شهدا و منویات مقام‌معظم رهبری مدظله العالی ، گسترش نهضت خدمت رسانی به مردم و تقویت خدمت رسانی ، تلاش جهت گسترش معنویت ، ضرورت پاسخگویی مسوولان و توجه به ضرورت افکار عمومی و همچنین گسترش فرهنگ نقد و پرسش‌گری و مشاوره به مدیران جهت پرورش شایسته سالاری و مدیران جوان بخشی از راهبردی ها و اهداف کلان این جمعیت است.

وی تشکل جمعیت اعتلای نهادهای مردمی را یک ظرفیت مغفول مانده عنوان کرد و گفت:در حال حاضر این جمعیت در شهرستان رشت کار خود را آغاز کرده است.

دکتر دوستار یادآور شد: این تشکل از لیست واحد اصولگرایان حمایت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان کشور میبایست با توجه به دغدغه های موجود در جامعه برنامه ریزی هایی جهت کاهش این دغدغه ها داشته باشند ، تصریح کرد:امید است ملت ایران باردیگر جهت تعیین سرنوشت خود مشارکتی فعال در عرصه انتخابات داشته باشند زیرا که لازمه اجرایی شدن مطالبات مردم این است که مطالبات تبدیل به قانون و قوانین باید به بودجه تبدیل شوند .

دکتر دوستار با مهم برشمردن بودجه و برنامه های توسعه خاطرنشان کرد:بودجه و برنامه های توسعه اساس جامعه است و نیل به این اهداف از مسیر قوه مقننه است.

وی یادآورشد:هرچقدرمیزان مشارکت در عرصه انتخابات کمتر باشد این احتمال که مجلس موثر شکل نگیرد ، وجود دارد.

دکتر دوستار گفت:انتخابات برای تشکیل نظام سیاسی و دولت ها ابزار نظام سیاسی هستند امید است بمنظور تشکیل یک‌ مجلس قوی و مطالبه گری مشکلات مردم ، شاهد مشارکت چشمگیر مردم در انتخابات باشیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false