×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۷ مهر - ۱۴۰۲  
true
true
وجود حرم های مطهر امامزادگان ابراهیم (ع) و اسحاق (ع) در شهرستان شفت موجبات رونق اقتصادی این منطقه را فراهم کرده است /عدم عمل به وقف از سوی متصرفین املاک موقوفه نابرابری اقتصادی ایجاد می کند

به گزارش خبرنگار لیجار از شفت ؛ محمد پورپیر رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان به مناسبت روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان اظهار داشت:بقاع متبرکه امامزاده ابراهیم (ع) و امامزاده اسحاق (ع) در شهرستان شفت مامن عاشقان و دلدادگان ائمه معصومین است و این دو بقعه متبرکه هرساله پذیرای زائران زیادی از جای جای استان و سایر نقاط کشور می باشد.

وی افزود:مهر ورزیدن به پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و خاندان پاکش یکی از فرائض دینی است اما پس از رحلت پیامبر (ص) اهل بیت و عترت ایشان مورد بی مهری قرار گرفتند و در دوران اموی و عباسی این بی مهری ها مضاعف شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت با بیان اینکه گرایش به تشیع در مناطق شمال ایران چشمگیر بود ، خاطرنشان کرد:امامزادگان به دلیل بی مهری و ظلم امویان و عباسیان جهت عمل به وظایف دینی خود و ارتباط با مردم به مناطق مختلف شمال کشور پناه آوردند که از جمله این امامزادگان می توان به امامزاده ابراهیم (ع) و امامزاده اسحاق (ع) در شهرستان شفت اشاره کرد.

پور پیر با اشاره به فرمایش آیت الله سبحانی که تعمیر و بازسازی بقاع متبرکه امامزادگان موجب نزول رحمت و مظهر ابراز مودت به ذوی القربی است ، تصریح کرد:با تلاش و همت هیات امنا و خیرین ، بقعه متبرکه امامزاده اسحاق (ع) شهرستان شفت در حال تعمیر و بازسازی است .

وی گفت:طی سال گذشته مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان آینه خریداری شد و در حال حاضر آینه کاری گنبد بقعه متبرکه امامزاده اسحاق (ع) به اتمام رسیده است و عملیات اجرایی آینه کاری دیواره های حرم مطهر آغاز شده که بیش از ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت یادآور شد:سنگ فرش نمودن صحن حرم مطهر امامزاده اسحاق (ع) با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از محل جمع آوری نذورات و کمک های خیرین با نظارت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت انجام شده است.

پورپیر اذعان داشت:طی سال گذشته گنبد حرم مطهر امامزاده اسحاق(ع) با هزینه ای بالغ بر ۸۶۰ میلیون تومان نصب شد و در حال حاضر نیز اقدامات عمرانی در این بقعه متبرکه ادامه دارد .

وی یادآور شد:تمامی اقدامات عمرانی در حرم مطهر امامزاده اسحاق (ع) از محل اعتبارات و کمک های مردمی صورت گرفته که نشان دهنده عشق و ارادت خالصانه مردم این دیار به خاندان پیامبر (ص) است .

پورپیر با بیان اینکه این امامزادگان با عزیمت به این مناطق مدیریت های سیاسی و اجتماعی اسلام را تبیین کردند ، تصریح کرد:هم اکنون بقاع متبرکه و حرم مطهر امامزادگان در سراسر کشور مرکز تجمع و رفع نیازهای مردم است و متولیان امر با تاکید بر فرمایش امام خامنه ای مدظله العالی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی باید در این راستا گام های موثری بردارند.

وی در تشریح فعالیت های هیات امنا بقاع متبرکه و اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان شفت در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی طی سه ماهه نخست سال جاری اذعان داشت:برگزاری محفل انس با قرآن کریم طی ماه مبارک رمضان در حرم مطهر امامزاده ابراهیم (ع) با حضور استاد فلاح پور ، برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت معصومه (س) و گرامیداشت روز دختر با همت گروه جهادی بشری و حضور ۱۸۰ نفر از دختران مدارس شهرستان شفت در حرم مطهر امامزاده ابراهیم (ع) از محل اعتبارات و کمک های مردمی ، از جمله اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت طی سال جاری بوده است.

پورپیر با تاکید بر اینکه وجود حرم های مطهر امامزادگان ابراهیم و اسحاق (ع) در شهرستان شفت موجبات رونق اقتصادی این منطقه را فراهم کرده است ، خاطرنشان کرد:وجود این دو امامزاده موجب اشتغالزایی مستقیم برای ۱۰ نفر به عنوان خادمین حرم شده است که ماهانه از محل کمک ها و اعتبارات مردمی به این خادمین حقوق پرداخت می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت در خصوص موقوفات موجود در این شهرستان خاطرنشان کرد:موقوفه حاج حاکم نصیر رشتی در منطقه نوده و مرخال، موقوفه محمد شفت در منطقه چوبر ، موقوفه حاج هاشم رحیم کمساری ، موقوفه زینب خانم در منطقه شالما از موقوفات این شهرستان هستند.

وی خاطرنشان کرد:متاسفانه در سنوات گذشته ، عمل به وقف توسط متصرفین املاک موقوفه صورت نگرفته که موجب نابرابری های اقتصادی در این منطقه شده است و امید است با همت مردم بزرگوار منطقه و اراده ای که اکنون اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان دارد ، مشکلات موجود مرتفع گردد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false