×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
کشف ۵۶۲ پمپ آب خانگی قاچاق در رشت/نظارت بر بازار عیدانه، اولویت نخست کمیسیون نظارت گیلان است

به گزارش لیجار به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت گیلان، تیمور پورحیدری در آخرین جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان در سال جاری از لزوم شدت اقدامات نظارتی در جهت نظام مندی بازار سخن گفت و اظهار داشت: کمیسیون نظارت مرجع ساماندهی و تعیین چارچوب فعالیت های صنفی است و هیچ صنفی حق اقدام خودسرانه را ندارد و ملزم به اجرای مصوبات کمیسیون نظارت هستنند.

وی نظارت بر بازار عیدانه را اولویت نخست کمیسیون نظارت گیلان دانست و افزود: در راستای طرح ضربتی نوروز و ماه مبارک رمضان، بازرسین این اداره کل ضمن حضور مستمر در بازار، امروز موفق به کشف انبار پمپ های آب خانگی شدند که اغلب آن وارداتی و فاقد ثبت در سامانه جامع انبارها بود .

رئیس کمیسیون نظارت مرکز استان؛ ارزش ریالی پمپ های مکشوفه را بیش از ۲۴ میلیارد ریال برشمرد و تشریح کرد: پرونده تخلف پمپ های مذکور تشکیل شد و اقلام به انبار سازمان اموال تملیکی منتقل گردید.

دکتر پورحیدری با اشاره به ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مطابق با این قانون همه کالاهای وارداتی می بایست شناسه کالا و کد رهگیری داشته باشند و در غیر اینصورت قاچاق محسوب می شود که پمپ های کشف شده فاقد شناسه کالا بودند.

وی همچنین در جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان که صبح امروز در محل اداره کل صمت گیلان برگزار گردید گفت: بر اساس پیش بینی ها پس از گذشت دوسال کرونایی، با گردشگران زیادی به استان مواجه خواهیم بود لذا به رسم مهمان نوازی؛ روسای اتحادیه های اقلام پرمصرف، در ایام عید با جدیت نسبت به خود نظارتی اقدام کنند تا نیاز به برخوردهای تعزیری نباشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false