×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
کشف بیش از ۴ تن مواد مخدر طی سال جاری / افزایش ۶۰ درصدی وقوع تصادفات در استان / افزایش ۴۴ درصدی کشف مواد محترقه در استان

به گزارش خبرنگار لیجار از رشت ؛ سردار عزیزالله ملکی فرمانده انتظامی گیلان صبح امروز در نشست خبری با رسانه های گروهی استان با بیان اینکه شعار انتظامی سال ۱۴۰۲ “نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه‌ای” است ، اظهار داشت:جلوگیری از بروز تصادفات، کاهش تلفات و مصدومان حوادث ترافیکی و پیشگیری و مقابله با وقوع سرقت و دیگر جرایم از اولویت‎های پلیس در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ است.

وی افزود: هزار و ۲۲۳ گشت خودرویی، موتوری و پیاده و همچنین ۳ هزار و ۲۹ نفر از کارکنان انتظامی گیلان در اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۲ به مردم خدمات ارایه می دهند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه سوری در تشریح کشفیات انواع مواد محترقه و آتش زای خطرناک تصریح کرد: ۹۵۶ هزار و ۷۰۵ عدد انواع مواد محترقه و آتش‌زای خطرناک و غیر مجاز در استان کشف شده که این مقدار کشفیات مواد محترقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۴ درصدی داشته است.

وی در خصوص کشفیات مواد مخدر طی سال جاری خاطرنشان کرد : بيش از ۴ تن و ۶۴۶ كيلوگرم مواد مخدر در استان کشف شده که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

سردار ملکی تعداد وقوع سرقت در استان را طی سال جاری ۲۸ هزار و ۶۷۹ فقره عنوان کرد و افزود:این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: تعداد ۷۴۸ فقره پرونده جعل طی سال جاری کشف و در این راستا ۴۱۳ جاعل در استان دستگیر و تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان از انهدام ۲۰ باند شرکت هرمی و شبکه‌ای با دستگیری ۱۸۷ نفر در استان خبر داد و گفت:انهدام ۱۰ باند کلاهبرداری ، کشف هزار و ۵۲۷ فقره پرونده کلاهبرداری و دستگیری ۷۸۹ متهم از دیگر اقدامات پلیس در برخورد با جرایم طی سال جاری بوده است.

سردار ملکی در خصوص برخورد با تخلفات صنفی از ابتدای سال جاری تاکنون، خاطر نشان کرد:طی بازدیدهای صورت گرفته از ۵۷ هزار و ۴۱۷ واحد صنفی در گیلان از ۷ هزار و ۷۶۰ واحد صنفی تعهد اخذ شده است .

وی با بیان اینکه برای ۲ هزار و ۳۰۷ واحد صنفی اخطار پلمپ صادر شده لست ، گفت : ۲ هزار و ۱۲۵ واحد متخلف نیز شناسایی و پلمب شده است.

این مقام ارشد انتظامی از کاهش ۶ درصدی جرایم استان در سال جاری خبر داد و افزود:بر اساس آمارها و گزارشات در سال جاری ۱۲۳ هزار و ۶۴۷ پرونده در خصوص جرایم مختلف در استان تشکیل شده است.

سردار ملکی با اشاره به کاهش ۹ درصدی وقوع جرایم سایبری در استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، اذعان داشت:۳ هزار و ۳۸۸ پرونده در خصوص جرایم سایبری تشکیل و هزار و ۶۹۵ متهم دستگیر شده اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۰۸ درصدی را نشان می‌دهد.

فرمانده انتظامی استان گیلان تاکید کرد:برخورد با قاچاق کالا و ارز در سال جاری از اولویت‌های مجموع انتظامی استان است.

وی از افزایش ۳۵ درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار و ۷۹ فقره پرونده به ارزش ۳۰۲ میلیارد تومان در این خصوص در گیلان تشکیل و ۳ هزار و ۲۶۱ متهم نیز دستگیر شده است.

وی بیان کرد: یک میلیون متر مربع زمین‌خواری در استان کشف و ۱۱۷ نفر در این راستا دستگیر شده اند که کشفیات افزایش ۳۹ درصدی داشته است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در سال جاری تعداد ۱۴۸ فقره پرونده به ارزش تقریبی ۱۱۴ میلیارد تومان کشف شده است ، اذعان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۱ درصد افزایش داشته است و ۱۴۸ متهم نیز در این راستد دستگیر و در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۵۹۴ نفر به مرکز مشاوره مراجعه کرده و ۲۲ هزار و ۲۴۵ جلسه مشاوره در دوایر مشاوره کلانترهای استان تشکیل شده که از این تعداد ، ۱۰ هزار و ۹۱۱ مورد آن به صورت خود معرف و ۱۱ هزار و ۳۳۴ پرونده ارجاعی از مرجع قضائی بوده است که از مجموع پرونده‌های قضائی، ۱۶ هزار و ۱۸ پرونده معادل ۷۲ درصد منجر به مصالحه شده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان از کاهش ۳۶ درصدی شکایت و کاهش ۲۴ درصدی انتقاد‌ها از عملکرد مجموعه انتظامی استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ هزار و ۱۰ تماس با این مرکز برقرار شده است.

وی با توجه به مسافرپذير بودن گيلان و سفر سالانه هزاران نفر از مسافران و گردشگران به استان خاطرنشان کرد: از ابتداي سال جاري تاكنون شاهد افزایش ۶ درصدی آمار متوفیان تلفات جاده‌ای، افزایش ۲۳ درصدی مصدومان تصادفات و در مجموع، کل تصادفات افزایش ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

به گفته فرمانده انتظامی استان گیلان مجموع تماس‌هاي مردمی با سامانه فوريت‌های پليسی ۱۱۰ ، ۲ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۸۴۹ تماس بوده است که تعداد تماس‌های گرفته شده با سامانه ۱۱۰ در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزایش يافته است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false