×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
«پاسخ» شفاف مسئولین استان به مطالبات مردم از شبکه باران

به گزارش لیجار به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای گیلان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در حوزه جهاد تبیین و پاسخگو بودن مسئولان به پیشگاه مردم شریف و اجرای اصل مطالبه گری رسانه ملی در دوره تحول، صدا و سیمای گیلان در صدد تهیه برنامه ای با عنوان «پاسخ» بر آمد که با محوریت مطالبه گری، شفاف و بدون تعارف دغدغه های مردم را پیگیری می کند.

ماهیت اصلی این برنامه طرح خواسته های مردم و پیگیری پاسخ آن از مدیران استان است. شفاف سازی، ترویج و افزایش ظرفیت پاسخگویی مدیران و پیگیری مشکلات اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی استان با حضورمسئولان ارشد استان، مدیران کل، روسای سازمانها و نهادهای مختلف استان از دیگر اهداف این برنامه است. برنامه«پاسخ » با بخش گفتگو با مهمان، گزارش مردمی، تصاویر ارسالی مردم و سوالات مردمی همراه با مشاوره اساتید دانشگاه ،کارشناسان و نخبگان استان چهارشنبه هر هفته از ساعت۲۱:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه به طور زنده از سیمای گیلان به روی آنتن می رود.

نخستین قسمت این برنامه با حضور دکتر عباسی استاندار گیلان تهیه و پخش شد و با برقراری ارتباط تلفنی با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز سوالات مرتبط با هر حوزه مطرح شد. نرخ بیکاری و وضعیت اشتغال، چرایی سقوط رتبه گیلان در میان سایر استانهای کشور در شاخص بهبود فضای کسب وکار، (GDP) استان و سهم گیلان از تولید ناخالص داخلی، ضریب جینی گیلان برای به دست آوردن سیمایی از فاصله طبقاتی در گیلان ، وضعیت مدیریت پسماند و حال و روز لندفیل های سراوان در رشت، تموشل محل دپوی پسماند لاهیجان و سیاهکل، مادیان گوابر در لنگرود، مرکز دپوی موقت پسماند در تالاب کیاکلایه لنگرود و مخاطرات زیست محیطی دفنگاههای دیگر نقاط استان از جمله در غرب گیلان، علت عدم به بهره برداری رسیدن و آغاز به کار راه آهن رشت-کاسپین تا پایان سال ۱۴۰۲، احتمال انجام ترمیم کابینه مدیریتی نماینده عالی دولت در گیلان در صورت خواست مردم و وجود ادله کافی ، وضعیت آبی فصل زراعی جاری و فرصتها و تهدیدهای زراعت برنج و چای و مسائل مرتبط به برنجکاران،چایکاران و کارخانجات چای، وضعیت مدیریت شهری کلانشهر رشت و نیازهایی که باید در مرکز استان رفع شود مسایلی که بود که در این برنامه مطرح شد و استاندار گیلان به آنها پاسخ داد. تهیه کنندگی این برنامه را محمود رحمتی و اجرای آن را مهدی لطفی برعهده دارد. بخش پیامهای دریافتی مخاطبان نیز با اجرای شهریار سروری روی آنتن می رود.

true
true
true
true

false