×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲  
true
true
نانوایی های تعطیل و سرگردانی مردم

یادداشت :سیده مریم افضلی

نان جزو قوت غالب بسیاری از شهرهای کشور است و شهر رشت نیز از این قائده مستثنی نیست.

البته در گذشته های نه چندان دور این گونه نبود و برنج خوش طعم گیلانی زینت بخش سفره های ناهار و شام و حتی صبحانه بسیاری از سفره های گیلانی بود.

اما کم کم و به واسطه بروز برخی از بیماری‌ها همچون دیابت که بسیاری از پزشکان یکی از زمینه های ابتلا به آن را مصرف فراوان برنج می دانند و همچنین افزایش قیمت برنج ، ذائقه ها تغییر و نان جایگزین برنج در برخی از وعده های غذایی شد و تقریبا به جرات می توان گفت که نان در وعده صبحانه تمامی مردمان گیلان زمین غذایی بدون جایگزین است.

اما چند وقتی است که برخی از نانوایی ها با اقدامات خود موجب بروز ناراحتی و حتی تحمیل هزینه مضاعف بر خانواده ها شده اند.

متاسفانه چند وقتی است که برخی از نانوایی های سطح رشت بدون علت و اطلاع قبلی نسبت به تعطیل کردن نانوایی ها اقدام می کنند و این اقدام موجب سرگردانی مردمان ساکن در آن منطقه شده است.

از طرفی با توجه با تورم حاکم بر جامعه ، برخی از خانواده ها توانایی افزایش مصرف برنج را در دیگر وعده های غذایی ندارند و یقینا تعطیلی نانوایی ها موجب گلایه مردم می شود.

همچنین قیمت نان های بسته بندی همچون لواش و… که در سوپر مارکتها عرضه می شود نیز نسبت به نان های عرضه شده در نانوایی ها بسیار بیشتر است و اجبار خانواده ها به خرید نان از سومر مارکت ها به واسطه تعطیلی خودسرانه نانوایی ها توسط نانوایان ، هزینه مضاعف بر سبد خانواده تحمیل می کند.

انتظار می رود فرمانداری شهرستان رشت نسبت به این تخلف آشکار ورود کرده و اجازه ندهند برخی ها از نانوایی ها با تداوم چنین اقداماتی موجب گلایه شهروندان را رقم بزنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false