×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
مجلس شورای اسلامی نماد جمهوریت است / به مجلس می روم تا مطالبات و مشکلان مردم را پیگیری و رفع کنم/جهت خدمت به مردم گیلان و شهرم به رشت آمدم

به گزارش خبرنگار لیجار از رشت؛ دکتر محمدباقر نوبخت نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان های رشت و خمام صبح امروز در نشست خبری با رسانه های گروهی استان در خصوص ورود خود به عرصه انتخابات اظهار کرد: توصیه برخی از دوستان حفظ دستاوردهای گذشته و استراحت بود اما به دلیل سخت بودن شرایط کنونی و وجود مشکلات میبایست به عرصه انتخابان ورود می کردم و مشخص نیست که ورودم به مجلس تا چه اندازه می تواند از مشکلات موجود بکاهد.

وی افزود:اگر به عرصه انتخابات ورود نمی کردم عذاب وجدان می گرفتم ، توفیق با مردم و برای مردم بودن را انتخاب کردم تا بتوانم از تجارب گذشته ، دانش و روابطی که در سطح کشور وجود دارد به نفع مردم و برای مردم استفاده کنم.

دکتر نوبخت خاطرنشان کرد: زیرساخت های استان گیلان در حوزه راه های مواصلاتی در مقایسه با استان های دیگر قابا قبول می باشد و امید است ۸ کیلومتر باقی مانده آزاد رشت – قزوین و همچنین مسیر ریلی راه آهن رشت کاسپین به زودی به اتمام برسد.

وی ادامه داد: در دولت دوازدهم بیش از ۴۶ هزار مترمربع احداث زیرساخت ها ، آزمایشگاه و … در دانشگاه گیلان صورت گرفت.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:رهاورد حضور یک گیلانی از رشت در دولت های یازدهم و دوازدهم بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار به ارزش امروز بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده است .

وی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته ، امروز برای بنده و برای مردم بزرگوار گیلان و شهر رشت ناکافی است ، خاطرنشان کرد: هنوز آبرو و دستمایه ای از تجارب گذشته دارم و طی ارتباط با دولتمردان فعلی بتوانم برای مردم گیلان و شهر رشت گام بردارم.

دکتر نوبخت متذکر شد: مصمم هستم مثل گذشته و بیش از گذشته در مجلس اظهار نفر بنده در خصوص استیفای حقوق مردم را بشنوید به مجلس می روم تا مطالبات و مشکلات مردم را پیگیری و رفع کنم .

وی مجلس را نماد جمهوریت عنوان کرد و افزود: پارلمان مردمی در ایران حتی می تواند نسبت به عزل رییس جمهور نیز اقدام کند و این نشان از قدرت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است .

وی گفت:از امکان و ابزار قانونی استفاده خواهم کرد ، مجلس را برگزیدم به عنوان نماد جمهوریت تا این نماد استفاده کنم و صدای مردم باشم .

نوبخت راه اندازی سازمانی جهت مراجعات و بیان مشکلات و همچنین مطالبات محلی برای مردم را از برنامه های خود عنوان کرد و افزود: خواستار نظارت خبرنگاران بر احوال و رفتارم هستند تا تحولی در راستای رفع مشکلات کنونی ایجاد شود.

وی ملاقات عمومی با بانوان شهر و همچنین ارتباط با شوراهای شهر و روستا جهت شناسایی مشکلات و رفع آن ها را از دیگر برنامه هایش عنوان کرد.

وی در خصوص تغییر حوزه انتخابیه خود از تهران به رشت تصریح کرد:فرصت ماندن در تهران فراهم بود اما جهت خدمت به مردم گیلان و شهرم به رشت آمدم.

وی ادامه داد:اگر در گذشته یک گیلانی در دولت بودم امروز بتوانم نماینده گیلان و رشت در مجلس شورای اسلامی باشم.

دکتر نوبخت ارتباط با خبرنگاران و برگزاری نشست هایی با تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی را اقدامی موثر در راستای انعکاس مطالبات و مشکلات مردمی ، تبیین خدمات و دستاوردهای دولت و ایجاد امید در جامعه عنوان کرد و گفت:امروز بیش از هرزمان دیگری به امید نیاز داریم.

لازم به ذکر است دکتر محمد باقر نوبخت در این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

true
true
true
true

false