×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
علل بیکاری فزاینده مهندسین و راه های برون رفت از آن

همواره در اظهار نظرهای فعالین در عرصه صنفی ساختمان ، بر مطالبات و حقوق اعضای نظام مهندسی تاکید می شود.

 

حقوقی که بسیاری از آن سخن می گویند و در پی استیفای آن هستند.

 

ساختمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با دارا بودن بیش از بیست و پنج هزار مهندس در رشته های هفتگانه شامل عمران، معماری، نقشه برداری، شهرسازی، ترافیک، برق و مکانیک بزرگترین سازمان غیرانتفاعی و غیردولتی در سطح استان بوده و یکی از مهمترین وظایف آن همانطور که در قانون تصریح شده است بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی و نظارت بر حسن اجرای خدمات مهندسی توسط مهندسین عضو می باشد.

 

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از مهندسین اعم از دارندگان پروانه اشتغال یا کسانی که هنوز موفق به دریافت پروانه نشده اند با آن مواجه هستند، موضوع بیکاری و در نتیجه عدم کسب درآمد کافی است که این موضوع خود تبعات اجتماعی زیادی به همراه خواهد داشت که ذکر همه آن ها در این مجال نمی گنجد.

 

یکی از انتظارات به حق اعضا از سازمان، این است که برای حل این مشکل چاره اندیشی مناسبی صورت پذیرد.

 

عوامل زیادی در ایجاد این معضل یعنی بیکاری تاثیرگذار هستند که از مهمترین آنها می توان به شرایط بد اقتصادی کشور، تورم بالا و در نتیجه رکود اقتصادی و پایین آمدن قدرت خرید مردم در بخش ساختمان، افزایش چند برابری هزینه تمام شده و در نتیجه گران شدن ساختمان و همچنین اجرای نادرست و نامطلوب قانون در زمینه توزیع عادلانه کار اشاره کرد.

 

در زمینه اقتصادی انتظار میرود که با روی کار آمدن دولت جدید و پیگیری مذاکرات هسته ای و به نتیجه رسیدن آن شاهد برداشته شدن تحریم های مالی و بانکی علیه جمهوری اسلامی ایران باشیم و با کاهش قابل توجه نرخ تورم و خروج اقتصاد از دوره رکود کم سابقه، انشاالله در دوران پساتحریم شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی کشور باشیم و با واقعی و منطقی شدن قیمت ها به خصوص در بخش صنعت ساختمان، قدرت خرید مردم افزایش پیدا کرده و در نتیجه صنعت ساختمان از رکود فعلی خارج شود و به تبع آن وضعیت سازمان نظام مهندسی و مهندسان، شرایطی بهتر از گذشته پیدا کند(همانطور که هماکنون در بخشهایی از صنعت ساختمان شاهد کاهش تدریجی قیمت ها از جمله سیمان و میلگرد میباشیم).

 

اما عامل مهم دیگری که از نظر نگارنده باعث تشدید بیکاری در میان قشر مهندسان در رشته های فنی شده است و هر روز بر دامنه این معضل افزوده می شود عدم تناسب بین میزان عرضه و تقاضا در حوزه خدمات مهندسی ونیزعدم توزیع مناسب کاردر سطح استان بوده که میبایست سازمان نظام مهندسی با توجه به پتانسیل و ظرفیت های قانونی که از آنها برخوردار است، برای هر کدام از موارد راه حل مناسب و کاربردی اتخاذ کند.

 

همانطور که میدانیم با گسترش تعداد دانشگاه ها از نظر کمی و حذف سد کنکور از نظام آموزشی کشورامروزه اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور از تمام افراد با داشتن هر نوع دیپلم و با هر شرایط سنی ودر هر رشته ای، بخصوص رشته های پرجاذبه فنی و مهندسی، بدون توجه به برنامه ریزی های بلندمدت برای اشتغال فارغ التحصیلان این رشته ها، پذیرش دانشجو را انجام می دهند.

 

شاهد این مدعا، تعداد اعضای سازمان بوده که در طول ده سال بیش از پانزده هزار نفر به آن افزوده شده است یعنی به طور متوسط در هر سال هزارو پانصد نفر.

 

شاید در نگاه اول، این موضوع به خاطر بالا رفتن سطح آموزش و تحصیلات افراد چندان نگران کننده نباشد اما نگرانی واقعی وقتی ایجاد می شود که بنا به دلایلی که چند مورد از آنها ذکر شد، سازمان نظام مهندسی قادر به ایجاد اشتغال برای تمام اعضا نبوده و بعضی از افراد با داشتن مدرک مهندسی مجبور شوند به عنوان کارگر ساده در ساختمان و یا کارخانه برنجکوبی و یا به عنوان آرماتوربند و راننده تاکسی مشغول به کار شوند و این یعنی عدم تناسب بین عرضه و تقاضا.

 

به نظر میرسد نظام آموزشی کشور با همکاری مراجع مرتبط باید برای حل این موضوع تدبیر کنند.

 

هر چند کار کردن عیب نمی باشد، ولی این موضوع برای همه قابل قبول و پذیرش است که هر کسی باید متناسب با شخصیت، تحصیلات، توانایی و موقعیت اجتماعی خود شغل داشته باشد.

 

اما نقشی که سازمان نظام مهندسی میتواند ایفا کند این است که در وهله اول مبادرت به توانمند سازی اعضای خود بخصوص برای نیروهای جدید که تازه فارغ التحصیل شده اند نماید تا بتوانند با داشتن تجربه و توان لازم وارد بازار کار شوند و در مرحله بعد با تشکیل بنگاه های اقتصادی و تولیدی در جهت کار آفرینی و اشتغال برای اعضا (بخصوص افراد فاقد پروانه اشتغال) اقدام نماید.

 

توزیع مناسب و عادلانه کار در سطح استان پس از کارشناسی دقیق و حساب شده و نیز بررسی تمام جوانب کار نیز می تواند به عنوان عامل مهم دیگری در کاهش نرخ بیکاری مهندسین تاثیرگذار باشد.

داود اسکندری لاسکی

کارشناس ارشد مهندسی عمران /عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان

 

true
true
true
true

false