×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲  
true
true
شورای توانمند آرامش را به رشت هدیه داد/ دوری جستن از غرور کاذب و تلاش صادقانه رمز موفقیت شورا و شهرداری

درگیری های پیدا و پنهان شهردار و شورا به سوژه ای برای انتقادات حق و ناحق و تمسخر در فضای مجازی تبدیل شده بود و خلاصه بسیاری از شهروندان به این نتیجه رسیده بودند که شورا و شهرداری نباشد ، بهتر است.

اما چند وقتی است حال و هوای رشت تغییر کرده و پس از سالها شهروندان شاهد شروع به کار پروژه های عمرانی در رشت هستند ، آن هم پروژه هایی که سالها بهره برداری از آن به تاخیر افتاده بود و موجب اعتراض شهروندان شده بود.

پروژه ای همچون تعریض و بازگشایی خیابان سرچشمه که ۹ سال از زمان کلنگ زنی آن می گذشت و به درد بی درمانی برای رشت تبدیل شده بود، یا همان افتتاح پارک کودک ،که نگاه کارشناسانه ای که پشت اجرای آن به واسطه ایجاد آرامش برای مادرانی که به پارک بانوان واقع در منظریه مراجعه می کنند وجود دارد ، قابل احترام و نشان دهنده برنامه ریزی های با تعمق و تفکر در شورا و شهرداری رشت است که همه و همه نوید دهنده روزهایی خوب و اتفاقاتی خوبتر برای رشت و رشتوندان است.

اما در این میان نباید از نظارت خوب و نقش تاثیرگذار شورا به راحتی عبور کرد و این مهم که اگر پیشینیان نیز با شورا تعامل و حرف شنوی داشتند و به دنبال یکه تازی های بیهوده و با هدف های انتخاباتی نبودند، این اتفاقات خوب بسیار زودتر در رشت رقم می خورد نیز به باوری غیر قابل انکار تبدیل شده است .

یقینا تعامل شورا و شهردار مهم ترین اصل در برنامه های حوزه مدیریت شهری است و این مهم می تواند به دستاوردهای خوبی برای شهر بیانجامد.

در کنار تمامی این مباحث باید به فضای حاکم به مجموعه شورا و شهرداری و شهر نیز توجه کرد، دیگر خبری از کشمکش های پیدا و پنهان نیست و عزم حوزه مدیریت شهری فقط برای خدمت و رفع نواقص جزم است و به این باور رسیده ایم که شورای توانمند آرامش را به رشت هدیه داد.

شورای رشت ثابت کرد که هیچ هم و غمی بغیر از خدمت به شهر و شهروندان ندارد و اگر هم صدایش را بلند می کند برای جلوگیری از کم کاریها و حیف و میل بیت المال است و برای دفاع از حقوق مردم با احدی تعارف ندارد.

شورای رشت بهمراه سرپرست شهرداری رشت ، طی مدت زمان کوتاهی موفق شد ،پس از سال ها اعتماد از دست رفته شهر و شهروندان را نسبت به شورا تا حدود زیادی جلب کند و یقینا حالا در موضوع انتخاب شهردار نیز انتظارات از شورا بالا رفته است و با اعتمادی که به عملکرد فرزندانشان در شورای ششم پیدا کرده اند ، منتظرند تا شهرداری متعهد ، متخصص، پاکدست و خدمتگزاربرای شهر انتخاب کنند .

مردم فهیم و پرافتخار رشت به شورانشینان باور دوباره ای پیدا کرده اند و به واقع دوری جستن از غرور کاذب و تلاش های صادقانه برای بهبود وضعیت شهر ، رمز موفقیت شورا و شهرداری در ادامه راه خواهد بود.

و اما از شهردار آینده رشت که در نهایت قرار است با نظر شورا انتخاب شود انتظار می رود تعامل با شورا را در اولویت قرار داده و به قول معروف همانند برخی از پیشینیان در این جایگاه ، قصد تاخت و تاز و یکه تازی به سرش نزند و همواره با همدلی و اتحاد با شورا نشینان برای توسعه شهر باران های نقره ای تلاش کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false