×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
رئیس دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت؛در مدیریت شهری ، آموزش شهروندان جزء مهمترین مقوله ها در راستای بهبود زندگی شهرنشینی است/ مسئول دبیرخانه دومین جشنواره فیلم کوتاه رشت؛ آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت ۱۷ اسفندماه سال جاری برگزار می شود

به گزارش خبرنگار لیجار از رشت ؛ رحیم شوقی شهردار رشت و رئیس دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت عصر امروز چهارشنبه در نشست خبری با رسانه های گروهی استان اظهار کرد:خبرنگاران به عنوان بازوان اجرایی در این جشنواره کار اطلاع رسانی جشنواره را بر عهده دارند.

وی افزود:در دومین جشنوار ملی فیلم کوتاه رشت با تلاش های همکاران ساعی سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت ، ۱۸۴ اثر از ۱۳۲ فیلمساز به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

رئیس دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت خاطرنشان کرد:پس از انجام داوری ۴۲ اثر در مرحله نهایی برگزیده شدند که اکران این آثار در سینما سپیدرود رشت می باشد ، همچنین کارگاه های تخصصی نیز در طول برگزاری جشنواره برگزار خواهند شد.

شوقی با تاکید بر نقش و جایگاه فیلم به عنوان یک هنر در آموزش فرهنگ شهروندی و شهرنشینی تصریح کرد:در مدیریت شهری ، آموزش شهروندان جزء مهمترین مقوله ها در راستای بهبود زندگی شهرنشینی است و آموزش به شهروندان و همچنین مدیران شهری از طریق این آثار منتقل می شود‌.

وی یادآورشد:آموزش در مراحل مختلف تحصیلی و نهادینه کردن آموزش است که می تواند ارتقای زندگی شهری را رقم بزند.

رئیس دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت با بیان اینکه شهر رشت در حوزه فرهنگ و هنر دارای قدمت و معروف است ، خاطرنشان کرد:بازیگران ، کارگردانان ، اساتید و … از شهر رشت در سطح ملی ظهور کرده اند که باید از ظرفیت آنها در راستای ارتقای زندگی شهری بهره گرفت.

وی برگزاری چنین جشنواره هایی را فرصتی برای ادامه راه هنرمندان ، اساتید و بزرگان شهر رشت عنوان کرد تا این شهر به جایگاهی که در شان آن است ارتقا یابد.

آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت

علی خانواده محجوب رئیس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت و مسئول دبیرخانه دومین جشنواره فیلم کوتاه رشت نیز در این نشست با بیان اینکه تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری ۱۸۴ فیلم از ۱۳۲ فیلمساز از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است ، گفت:آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت روز پنج شنبه ۱۷ اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

وی افزود:شاید ۵ جشنواره فیلم در کشور دارای مجوز رسمی باشند که یکی از آن ها جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت است.

محجوب در خصوص موضوعات این جشنواره خاطرنشان کرد:آموزش و ارتقای فرهنگ‌ شهروندی ، شهروند و زیبایی های شهری ، شهروند و آموزش شهروندی ، شهروند و ارتقای فرهنگ شهروندی ، شهروند و گردشگری شهری ، شهروند و آسیب های اجتماعی ، شهروند و بنیاد خانواده ، شهروند و تحکیم بنیاد خانواده و … از موضوعات این جشنواره می باشد.

وی یادآور شد:در دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت، اکران فیلمهای بخش مسابقه در سینما سپیدرود رشت از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر اکران می شود.

محجوب ادامه داد: اکران فیلمهای بخشهای مختلف (مسابقه و جنبی) نیز ۱۸ اسفندماه سال جاری در تالار مرکزی شهر رشت ادامه می‌یابد.

مسئول دبیرخانه دومین جشنواره فیلم کوتاه رشت گفت:دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت ۱۹ اسفندماه سال جاری با برگزاری اختتامیه در تالار مرکزی شهر رشت به کار خود پایان می دهد.

وی همچنین از برگزاری چند کارگاه تخصصی در طول برگزاری دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت خبر داد و گفت: این کارگاه های تخصصی فیلمسازی با حضور استادان برجسته کشوری برای شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان به فیلمسازی برگزار می‌شود .

ارتقای زندگی شهرنسینی

علیرضا تاج شهرستانی رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست با اشاره به حضور هنرمندان و بازیگران کشوری در دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت ضمن تشکر از رسانه جهت اطلاع رسانی و پوشش اخبار جشنواره و برنامه های مختلف شورا و شهرداری اظهار کرد:گیلانی ها و رشتی ها در عرصه هنر و فیلمسازی حرف برای گفتن دارند و هنرمندان گیلانی در سطح اول کشور در حال فعالیت می باشند.

وی گفت:برگزاری چنین جشنواره ها و اینگونه اقدامات فرهنگی و هنری جهت ارتقای زندگی شهرنشینی میبایست ادامه دار باشد.

آشنایی با حقوق شهروندی و وظایف مدیریت شهری

هادی رمضانی عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست با بیان اینکه شهروندان و مدیران شهری از طریق فیلم و آثار هنری با حقوق شهروندی و وظایف مدیریت شهری آشنا می شوند ، خاطرنشان کرد:در سریال جایزه ۶ که هم اکنون از شبکه باران پخش می شود علاوه بر طنز بودن و ایجاد روحیه نشاط و امید ، آموزش های شهروندی ، مباحث روز جامعه از جمله فرزندآوری ، مشارکت در انتخابات و … به تصویر کشیده شده است.

وی حمایت شورای شهر را جهت برگزاری چنین جشنواره هایی در راستای ارتقای زندگی شهروندی اعلام نمود.

سوق دادن هنر به سمت مخاطب عام

سید حسین رضویان عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با بیان اینکه برگزاری جشنواره تنها نمی تواند به لحاظ آموزش شهروندان باشد ، خاطرنشان کرد:برگزاری جشنواره ها باید برای مردم ایجاد جذابیت کند و مردم از زمان و مکان اجرای آن آگاهی داشته باشند.

وی ؛ وجود سینماها و کتابفروشی ها در شهر رشت را نشان از فرهنگ و تمدن شهروندان عنوان کرد و گفت:اصطلاح هنر برای هنر و فرهنگ‌ برای فرهنگ یک افیون است ، هنری که مشتری و بیننده نداشته باشد محکوم به فنا است و هنر باید به سمت مخاطب عام سوق داده شود.

برگزاری جشنواره های رسانه ای

قاسم مصفا سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست خواستار برگزاری جشنواره های رسانه ای با توجه به کم هزینه بودن این جشنواره ها و تاثیرگذاری آن در جامعه شد.

وی گفت:این ظرفیت در رسانه های استان وجود دارد که با تولید محتوا در موضوعات مشخص شده بتوانند تاثیرگذاری لازم را در جامعه داشته باشند.

مصفا یادآور شد:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری رشت می توانند این جشنواره رسانه ای را با همکاری یکدیگر برگزار کنند.

true
true
true
true

false