×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲  
true
true
دستیابی به الگوی سوم زن مسلمان با تاسیس کانون‌های تخصصی خواهران

به گزارش لیجار به نقل از روابط عمومی ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از استان گیلان، حجت الاسلام رضا حاجتی، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان امروز(یک‌شنبه، ۱۲ آذر) در نخستین نشست استانی مدیران کانون‌های تخصصی خواهران در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت گفت: ۹۶۹ کانون فرهنگی هنری در مساجد گیلان در حال فعالیت بودند که ۸۶ کانون تخصصی خواهران ه در استان راه اندازی شد.

وی با اشاره به دشمنی‌های تمدن غرب علیه اسلام و جمهوری اسلامی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی تقابل تمدنی اوج گرفت و با مقاومت ملت ایران دشمنی‌های بزرگ چون جنگ نظامی و دیپلماتیک، انقلاب مخملی وجنگ اقتصادی شکل گرفت که با شکست مواجه گردید.

حجت الاسلام حاجتی با بیان اینکه امروز درگیر جنگ رسانه‌ای هستیم تصریح کرد: رسالت ما در این جنگ تمدنی، بحث رسانه است که فقط کاربر آن بوده و حکمران در فضای مجازی و رسانه نیستیم درحالیکه باید تاثیرگذار در این جنگ باشیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن در جنگ رسانه‌ای، زن مسلمان را هدف گرفته است اظهارکرد: زن مسلمان نه شرقی و محصور در خانه است و نه غربی جدا از خانه و خانواده، بلکه زنی است که با رعایت عفاف و حجاب و حفظ خانواده در اجتماع تاثیرگذار است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان در ادامه کانون تخصصی خواهران را مورد اشاره قرارداد و اذعان کرد: هویت کانون‌های مساجد هویت فرهنگی و هنری است و که کارکردهای فرهنگی هنری را در مساجد احیا کرده تا به واسطه این جذابیت، نوجوان و جوان را جذب کند.

وی با تاکید بر شناخت مسائل در محلات جهت ارائه راهکار لازم در مساجد تصریح کرد: مسجد در طول تاریخ به‌ویژه در سال‌های اخیر هم در حوزه اجتماعی و هم فرهنگی دچار آسیب‌هایی شد ونیازمند تقویت است.

حجت الاسلام حاجتی توضیح داد: ابتدای انقلاب اسلامی، مسجد سکوی خدمت بود و همه امور با محوریت مساجد شکل می‌گرفت و رفته رفته نظام دیوانسالار موجب شد تا خدمت اجتماعی و فرهنگی از مسجد گرفته شد و حال رسالت کانون‌ها، احیای کارکردهای مسجد است.

وی با تاکید بر اجرای برنامه‌ها در مساجد براساس نیازسنجی و مطابق با مطالبات جامعه هدف تصریح کرد: باید نهضت بازگشت به مساجد به واسطه احیای کارکردها و فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری شکل گیرد.

وی با بیان اینکه کانون‌های مساجد کارکرد اصیل تربیتی مسجد را تقویت می‌کنند خاطرنشان کرد: این کانون‌ها باید ظرفیت‌ها ونخبگان فرهنگی و هنری محلات را شناشایی کرده و با تشکیل هسته‌های فرهنگی هنری، فرصت‌سازی برای فعالیت‌های مومنانه کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false