×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۷ مهر - ۱۴۰۲  
true
true
حمایت دولت از مقوله فرزند آوری

زاد و ولد یکی‌از دلایل جوان بودن هر شهر و کشوری است و در کشورهایی که به این مقوله بنا به دلایلی از جمله مباحث اقتصادی و… توجه نمی شود ، یقینا آن جامعه نیز رو به پیری می رود.

شهر رشت و استان گیلان بر اساس آمارهای موجود به لحاظ زاد و ولد در شرایط نامناسبی قرار ندارند و اکثر خانواده ها فاقد فرزند و یا تک فرزند هستند.

بسیاری از این خانواده ها معتقدند که به دلیل مشکلاتی از جمله بیکاری ، مشکلات اقتصادی و… توانایی بچه دار شدن را ندارند و از این رو استان گیلان و شهر رشت به لحاظ جمعیتی رو به پیری می رود.

اخیرا دولت با ارائه بسته های حمایتی قصد دارد این مشکل را که بسیاری از شهرهای کشور با آن مواجه هستند را برطرف کند ،اما بر اساس آمار موجود ، این بسته های حمایتی تا کنون نتوانسته اند چندان رغبتی در خانواده های ایرانی ایجاد کند.

در شهر رشت و استان گیلان نیز بسیاری از زوجین تمایل به فرزند آوری ندارند و بسیاری نیز تک فرزند هستند و یقینا چنانچه برای رفع این مشکل چاره ای جدی اندیشیده نشود ،طی یکی الی دو دهه آینده یقینا نسل مردمان گیل و دیلم با خطر انقراض مواجه خواهند شد.

به طور حتم چنانچه مقوله فرزند آوری بیش از پیش مورد حمایت دولت قرار بگیرد و زوجین بابت تامین هزینه های فرزند خود دغدغه ای نداشته باشند ،این مشکل برطرف خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false