×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
جمع آوری ۳۴۷ میلیارد تومان کمک‌های مردمی دراستان / برگزاری جشن نیکوکاری در اسفندماه سال جاری

به گزارش خبرنگار لیجار از رشت ؛عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد امام گیلان به مناسبت ۱۴ اسفند روز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین روز احسان و نیکوکاری در نشست خبری با رسانه های گروهی استان با بیان اینکه ۱۳۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش کمیته امداد هستند ، اظهار کرد: ۱۵ درصد جمعیت گیلان تحت پوشش کمیته امداد و از خدمات آن منتفع می شوند.

وی افزود:کمیته امداد گیلان بابت مستمری مددجویان تحت پوشش ، ماهانه ۱۳۲ میلیون تومان پرداخت می کند .

مدیرکل کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد:در بخش اسکان موقت نیز جهت حمایت از مددجویان ۵ میلیارد تومان از سوی کمیته امداد استان پرداختی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دهک های یک تا سه از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند ، تصریح کرد:دهک های اول تا پنجم بصورت موردی کمک مادی و حمایت می شوند و دهک های پنجم به بالا به مراکز نیکوکاری استان که تعداد آن ها ۲۵۰ مرکز است ارجاع داده می شوند.

اهرابی یادآور شد:۴ هزار فقره معادل ۱۸ میلیارد تومان نیز کمک و حمایت به خانواده زندانیان و نیازمندان از سوی کمیته امداد امام استان صورت گرفته است.

وی از اهدای جهیزیه به ۲۴۵۴ زوج در استان خبر داد و گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۹ میلیارد تومان جهیزیه به نوعروسان و نودامادها پرداخت شده است.

وی گفت:۳۰۹۹ بیمار خاص ، ۲۶۶۳ بیمار صعب العلاج و ۲۴۵۶ بیمار پوشینه بگیر در استان هستند که طی سال جاری ۱۳ میلیارد و نیم برای درمان مددجویان و ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای پوشینه بیماران از سوی کمیته امداد استان پرداخت شده است.

اهرابی یادآور شد:بمنظور رعایت شان مددجویان و ارایه خدمات بهتر به این قشر ، تمام مطالبات مراکز درمانی که با کمیته امداد طرف قرارداد هستند پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۲۸۵۸ نفر زن سرپرست خانوار در استان بیمه شده تامین اجتماعی هستند ، اذعان کرد:۲ و نیم میلیارد تومان ودیعه مسکن و ۳۲ و نیم میلیارد تومان وام کارگشایی از سوی صندوق ولایت کمیته امداد استان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت:در بخش اشتغال و خودکفایی نیز ۱۰۸۱ میلیارد تومان وام قرض الحسنه تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان از سوی کمیته امداد استان پرداخت شده است.

وی معرفی پرونده ها به بانک ها توسط کمیته امداد را ۱۲۳۳ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود:۱۱۳۵ میلیارد تومان جهت ایجاد شغل به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

اهرابی یادآورشد:در راستای پایداری طرح و مشاغل ایجاد شده ، ۲۹۸۶ نفر از آموزش های رایگان کمیته امداد استان در حال اجرا و بعد از اجرای پروژه اشتغالزایی بهره مند شدند.

وی از ایجاد ۹۶۹۵ فرصت شغلی جدید ایجاد شده در استان طی سال جاری خبر داد و گفت :گیلان اولین استانی بود که در سطح کشور جشن اشتغال برگزار کرد‌.

اهرابی یادآورشد:در راستای خرید تخم نوغان و اهدای به آن کشاورزان نیز ۲۶ میلیارد تومان از سوی کمیته امداد استان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان از احداث ۲۴۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان خبر داد و بیان کرد: از این تعداد ، ۱۳۵۰ واحد مسکونی به مددجویان تحویل داده شده و مابقی در دست ساخت است.

وی ادامه داد:۱۹۳۸۶ نفر دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی و ۱۳۱۳ نفر دانشجو نیز در دانشگاه های مختلف تحت پوشش کمیته امداد استان هستند و ۶۵۰ نخبه شناسنامه دار نیز در استان شناسایی شده است.

اهرابی از حضور ۵۰ هزار و ۹۲۶ حامی در استان خبر داد و افزود: این تعداد از حامیان ۳۱۴۳ یتیم و ۱۰۳۷۴ فرزند محسنین را تحت حمایت خود دارند و طی ۱۱ ماهه سال جاری ۸۶ میلیارد تومان برای ایتام و فرزندان محسنین کمک مالی جمع آوری شده است‌.

وی گفت: مردم گیلان ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان صدقه و ۷۰ میلیارد تومان زکات مستحبی پرداخت کرده اند.

اهرابی از جمع آوری ۳۴۷ میلیارد تومان کمک‌های مردمی در گیلان خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود در جشن نیکوکاری امسال ۴۰ میلیارد تومان جمع آوری شود.

لازم به ذکر است جشن نیکوکاری امسال ۱۷ ، ۱۸ و ۲۰ اسفندماه سال جاری به ترتیب در میادین شهر ، مصلی ها و مدارس برگزار می شود.

true
true
true
true

false