×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ آبان - ۱۳۹۹  
true
true
تمام تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی گیلان مسدود است/ وضعیت قرمز «کرونا» در استان

به گزارش لیجار نقل از خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع در جمع خبرنگاران با اشاره به‌قرار داشتن گیلان در وضعیت قرمز کرونایی و ضرورت پرهیز از سفر به گیلان از سایر استان‌ها اظهار کرد: از مردم می‌خواهیم در این ایام به‌ویژه با توجه به شرایط استان به لحاظ شیوع بیماری، به استان سفر نکنند.

وی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در گیلان و احتمال انتقال ویروس در زمان سفر تصریح کرد: بیشتر بیمارستان‌ها، درگیر ارائه خدمات به بیماران مبتلا هستند و نباید حساسیت‌ها نسبت به این بیماری کاهش یابد بلکه لازم است ضمن استفاده از اقلام مراقبتی به‌خصوص ماسک و رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط عموم شهروندان، از انجام اقداماتی همچون سفر که موجب شیوع بیشتر ویروس می‌شود، خودداری به عمل آید.

استاندار گیلان عادی انگاری نسبت به بیماری را اقدامی خطرناک که منجر به بروز بحران می‌شود، دانست و بیان کرد: بوستان‌ها و مراکز تفریحی و گردشگری در نقاط مختلف استان، تعطیل است و به فرمانداران نیز تأکید شده بر استمرار این تعطیلی‌ها نظارت کافی داشته باشند.

زارع با بیان اینکه همه مناطق استان گیلان طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی آلوده به ویروس است، گفت: مدیریت این شرایط دشوار، نیازمند همکاری مردم و تقویت حس مسؤولیت شناسی اجتماعی است و این انتظار را از عموم هم‌وطنان داریم که برای قطع چرخه ویروس کرونا، به مسؤولان یاری رسانند.

وی با یادآوری تلاش‌های شبانه‌روزی کادر ایثارگر درمان برای حفظ سلامت جامعه بیان کرد: قدرشناسی از اقدامات جامعه پزشکی و درمانی در جریان مقابله با کرونا، توجه و عمل به توصیه‌های آنان است که گامی در جهت افزایش امید و اعتماد ملی به شمار می‌آید.

true
true
true
true

false