×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
تعامل بین شهردار، نهاد شهرداری، اعضاء شورای شهر و مردم، مهمترين مولفه موفقيت است

✍🏻 مهدی نوری هریس

شهرداری نهادی مستقل و غیر دولتی محسوب می‌شود که مدیریت شهری را با همراه شورای شهر، بر عهده دارد و در همین راستا شهردار باید به امور مدیریتی و شهرسازی واقف باشد تا هم در مدیریت نهاد شهرداری و سازمان‌های زیرمجموعه موفق باشد و هم در شهرسازی که وظیفه اصلی، این نهاد است به بهترین نحو ممکن، فعالیت کند.

شهردار خوب، کسى است که هدف مدیریت شهرى را توسعه بداند، نه عمران و نه ارائه خدمات، زیرا عمران و ارائه خدمات از وظایف ذاتی این مسئولیت است اما پرداختن به توسعه، نیازمند هوش و تخصص است.

در این میان، تعامل بین شهردار، نهاد شهرداری، اعضاء شورای شهر و مردم، مهمترين مولفه موفقيت است و اگر یک ضلع از این چند ضلعی تعاملی، حذف یا کمرنگ شود در کارکردهای اصلی شهرداری، خلل ایجاد خواهد شد و شهردار نیز نقش کلیدی در برقراری این تعامل بر عهده دارد.

در نظر گرفتن، خواست‌های مردمی در امر مدیریت شهری، بکارگیری صحیح نیروهای شهرداری در جایگاه‌های تخصص‌محور، استفاده از ظرفیت‌های شورا و تخصص و تجربه فردی تک‌تک اعضاء شورا، از اصلی‌ترین مولفه‌های موفقیت در مدیریتی توسعه‌محور است و باید در نظر گرفت در این راه از حاشیه و رفتارهای نمایشی پرهیز شود و به مرز باریکی که بین گزارش عملکرد و رفتارهای پوپولیستی در بیان وظایف ذاتی مدیریت شهری وجود دارد نیز توجه شود تا اعتماد عمومی از دست نرود.

این یادداشت بهانه‌ای بود برای تبریک روز «شهردار» و آرزوی موفقیت برای شهرداران استان گیلان؛ علی‌الخصوص سید امیر حسین علوی شهردار شهر رشت.

شهادت شهید «مهدی باکری» و روز «شهردار» گرامی‌باد

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false