×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲  
true
true
برق منطقه ای گیلان با ارایه دو پروژه تحقیقاتی خوش درخشید

به گزارش لیجار ؛ در این نمایشگاه ۳۰ شرکت فعال و برتر استان گیلان از بخش‌های دولتی و خصوصی در غرفه های اختصاصی، بخشی از توانمندی خود را در معرض دید عموم قرار دادند که غرفه برق منطقه‌ای گیلان با توجه به گذر بدون خاموشی دو تابستان گذشته و زمستان سال گذشته، در صنعت برق نظر ها را به خود جلب می کند به همین منظور برای آشنایی هرچه بیشتر با این صنعت با مدیر دفتر تحقیقات شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت و گویی انجام دادیم.

طاهر قمی تبار مدیر دفتر تحقیقات شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نمایشگاه گفت: شرکت برق منطقه‌ای گیلان با توجه به تکنولوژی‌های پیشرفته و به روز به کار رفته در این صنعت پر اهمیت که همواره در فعالیت‌های تحقیقاتی، پیشرو است از ایده‌های مرتبط با حوزه فعالیت‌های خود حمایت می‌کند و تلاش دارد تا با تعریف موضوعات مختلف تحقیقاتی و با استفاده از دانش بومی مسائل و مشکلات موجود را حل نماید.

صنعت سرافراز برق در استان

وی با اشاره به ارایه بخشی از توانمندی های شرکت برق منطقه‌ای گیلان افزود: از آغاز سال جاری تاکنون این شرکت ۱۳ قرارداد پژوهشی و فرصت مطالعاتی مختلف با اساتید و نخبگان این حوزه منعقد و در دست اقدام دارد و علاوه بر آن در قالب تشکیل جلسات اتاق فکر با حضور اساتید و مراکز علمی استان و واحدهای تخصصی شرکت موضوعات جدید نیز تعریف شده است که پس از طی روند قانونی قرار دادهای آن منعقد خواهد شد تا شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر صنعت سرافراز برق در استان فرهیخته گیلان باشیم.

محصولات شرکت برق منطقه‌ای گیلان

قمی تبار با اشاره به توانمندی های این شرکت گفت:شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان نتایج حاصل ازپروژه های تحقیقاتی مانند؛ « طراحی و ساخت سامانه برخط پایش سل های باتری و شارژ پست‌های انتقال و فوق توزیع» که توسط دکتر سید موسی آیتی از اساتید دانشگاه تهران طراحی شده را در این نمایشگاه ارایه نموده است.

تجاری سازی

وی افزود: این طرح تحقیقاتی در پست ۶۳/۲۰ کیلوولت شهید مقدم رشت اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. این محصول ارزشمند در صنایع مختلف کاربرد داشته و در مرحله تجاری سازی قرار دارد.

ضروری و مورد نیاز

وی با اشاره به یکی دیگر از طرحهای ارایه شده افزود: شرکت برق منطقه‌ای گیلان « سیستم فرستنده گیرنده ارتباط بی سیم مابین کنتور و مودم روتر پست‌های برق»که در قالب یک قرارداد فرصت مطالعاتی توسط دکتر ابوذر تقی‌زاده سیاهکلرودی از دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان مورد مطالعه قرار گرفته است به عنوان یکی دیگر از طرحهای ضروری و مورد نیاز در این نمایشگاه ارایه کرده است.

۳۰ دستگاه اجرایی

براساس این گزارش مهندس قربانی دبیر برگزاری نمایشگاه در گفت وگویی اختصاصی با خبرنگار ما، اشاعه فرهنگ نوآوری و تعامل، همکاری و هم افزایی بین فن آوران و نوآوران بخش های دولتی و خصوصی از اهداف بر گزاری نمایشگاه عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه ۳۰ دستگاه اجرایی حضور دارند و با برپایی ۱۵کارگاه آموزشی با حضور صاحبنظران در حوزه مختلف علم و فن آوری آخرین یافته های علمی و عملی مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: در ادامه روند کاری دو رویداد فن آوری و ایده شو برای ارایه راهکارهای راهبردی برگزار خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false