×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
بازخوانی و بررسی اندیشه های شهید مطهری در همه حوزه های فرهنگی ضرورت دارد/ پیام مهم و ارزشمند هفته عقیدتی سیاسی اطاعت از ولایت فقیه و پیوند سپاه با روحانیت است/برگزاری مراسم بزرگداشت و گرامیداشت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری در راستای تبیین اندیشه های شهید ، بررسی زندگی، آثار و شخصیت شهید مطهری

به گزارش خبرنگار لیجار از رشت ؛ حجت الاسلام و المسلمین احسان الله محمدی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان در نشست خبری اعلام برنامه های هفته عقیدتی سیاسی سپاه قدس در استان اظهار کرد:نامگذاری هفته عقیدتی سیاسی در سپاه قدس به مناسبت سالگرد شهادت فیلسوف و علامه بزرگ شهید مرتضی مطهری صورت گرفته است .

وی افزود:هفته عقیدتی سیاسی که از ۸ اردیبهشت به مدت یک هفته می باشد فرصت مناسبی برای بازنگری در آثار و اندیشه های علامه شهید مطهری در مدارس ، دانشگاه ها ، حوزه های علمیه ، سپاه و بسیج است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: بازخوانی و بررسی اندیشه های شهید مطهری در همه حوزه های فرهنگی ضرورت دارد.

وی ادامه داد:آنچه امروز جامعه به آن نیاز دارد اندیشه های شهید مطهری است که در حوزه های علمیه چگونه اسلام را معرفی می کند.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد:ضرورت دارد در دانشگاه ها ، مدارس و … از جایگاه و شان معلمی شهید مطهری الگوبرداری و بهره برداری شود.

وی گفت:با توجه به اندیشه درست، دقیق و صحیح شهید مطهری و خدمات زیادی که این شهید به جامعه اسلامی و بشری داشته است امام (ره) بعد از شهادت شهید مطهری ، ایشان را حاصل عمر و پاره تن خود خطاب می کند.

حجت الاسلام محمدی ؛ شهید مطهری را تربیت یافته متکب قرآن و اهل بیت (ع) عنوان کرد و گفت:این شهید گرانقدر در طول عمر با برکت خود آثار و برکات زیادی داشته و توانسته با بسیاری از کج روی و انحرافات آن روز جامعه مقابله و مبارزه کند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان یادآور شد:شهید مطهری در اسلام شناسی شخصیت کم نظیری است .

وی گفت:هنر علامه شهید مطهری این بود که توانست اسلام را بر اساس دو اصل مهم قرآن و عترت و اهل بیت (ع) به جامعه ، دانشگاه و نسل جدید معرفی کند و پاسخگوی نیازهای واقعی و روز جامعه باشد.

حجت الاسلام محمدی یادآور شد:شهید مطهری در عین حال که فقیه است فیلسوف اسلامی متعهد بر اندیشه های اهل بیت (ع) می باشد ، شهید مطهری آنچه را باب فلسفه و مسائل علمی آموخته گویا محضر مقدس امام صادق ع را حضوری درک کرده ، اسلام را آنگونه که پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) معرفی کردند به جامعه معرفی کرده است.

وی در خصوص پیام هفته عقیدتی سیاسی خاطرنشان کرد:پیام مهم و ارزشمند هفته عقیدتی سیاسی اطاعت از ولایت فقیه و پیوند سپاه با روحانیت است.

حجت الاسلام محمدی با تاکید بر اینکه جامعه علمی و فرهنگی راهش میبایست اطاعت از ولایت فقیه به عنوان مرجع فقهی و سیاسی باشد، تصریح کرد: هفته عقیدتی سیاسی پیوند جامعه علمی و فرهنگی با حوزه های علمیه و روحانیت است .

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد:جوانان پرشور و انقلابی با اشتیاق ذیل پرچم ولایت فقیه و مرجعیت ولایت فقیه می توانند نقش آفرین باشند و در راستای گفتمان حضرت امام (ره) که گفتمان ولی فقیه و اسلام ناب می باشد ، موفق شوند.

حجت الاسلام محمدی بیان کرد:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و در حال حاضر نیز اگر جوانان در جبهه مقاومت قرار گیرند به سلامت به هدف خواهند رسید.

تشریح برنامه های هفته عقیدتی سیاسی

حجت الاسلام و المسلمین محمدی در تشریح برنامه های هفته عقیدتی سیاسی گفت:برنامه های هفته عقیدتی سیاسی از هشتم اردیبهشت ماه سال جاری به مدت یک هفته در سپاه و بسیج بصورت همزمان با کشور اجرا و برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد:برگزاری مراسم بزرگداشت و گرامیداشت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت شهید استاد مطهری برنامه شاخص این هفته است که در این برنامه ضمن تبیین اندیشه های شهید ، زندگی، آثار و شخصیت شهید مطهری نیز بررسی می شود .

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان ؛ برگزاری همایش تجلیل و تکریم از مربیان و هادیان سیاسی سپاه و بسیج در همه رده های سپاه و بسیج، برگزاری جلسات تبیین و ترویج افکار و اندیشه های امامین انقلاب و اندیشه های شهید مطهری ، برگزاری مسابقه مقاله نویسی با موضوع “عبد صالح” در مورد شهید مطهری در حوزه های علمیه و پایگاه های مقاومت بسیج ، برگزاری مسابقه کتابخوانی ” نظری به نظام اقتصادی اسلام از شهید مطهری ” ، سرکشی ، تکریم و تجلیل از خانواده های شهدا و جانباز علی الخصوص شهدای فرهنگی بسیجی معلمین بسیجی و شهدای مربی ، جانبازان معلم و جانبازان عقیدتی ، غبارروبی و گلباران مزار شهدا ، برگزاری نمایشگاه کتاب و رسانه های تربیتی و آموزشی، دیدار و سرکشی از مربیان و فرهنگیان پیشکسوت ، برگزاری یادواره شهدای معلم ،(۵ یادواره معلم و شهدای معلم در ۵ رده برگزار می شود) ، نواخته شدن زنگ قرآن و ولایت با محوریت فلسطین و غزه و همچنین نواخته شدن زنگ سپاس از معلم در همه شهرستان ها ، اجرای مسابقات فرهنگی ورزشی در رشته های مختلف ، اجرای برنامه ورزشی و کوهپیمایی کارکنان، برگزاری محافل قرآنی در برخی از مراکز سپاه و بسیج را از برنامه های هفته عقیدتی سیاسی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست حلقه های صالحین از برنامه های شاخص هفته عقیدتی سیاسی است ، گفت:این نشست ها در یکصد حوزه مقاومت به همراه پایگاه ها برگزار می شوند.

حجت الاسلام محمدی یادآور شد:برگزاری همایش اخلاق اسلامی و جامعه زنان در مرکز استان ، تبیین دستاوردهای فرهنگ معنوی با رویکرد جایگاه و منزلت معلم و نقش معلم در هدایت جامعه ، بیان خاطره و وصیتنامه شهدا در حوزه های مقاومت ، برگزاری جلسات تبیین و گفتگو پیرامون کرامت زن ، عفت و حجاب و … از دیگر برنامه های هفته عقیدتی سیاسی است.

true
true
true
true

false