×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۹ آذر - ۱۳۹۹  
true
true
انجام بیش از ۲۵ هزار مورد تست تشخیص کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت منتخب دانشگاه علوم پزشکی گیلان

به گزارش لیجار؛ دکتر آبتین حیدرزاده در این خصوص گفت ؛ افراد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ با مراجعه به مراکز جامع سلامت منتخب سطح استان بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت از خدمات تشخیصی و درمانی سرپایی بهره مند شده و در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی، تشخیصی و درمانی به سطوح بالاتر و در صورت بستری به مراکز بیمارستانی، ارجاع داده می شوند.

وی ادامه داد؛ آزمایش تشخیص ویروس کرونا برای شهروندان بطور معمول در بین افراد مراجعه کننده با علایم مشکوک تنفسی، افرادی با بیماری های زمینه‌ای و شهروندان با سن بالای ۶۰ سال در معرض خطر، گرفته می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۴ مرکز خدمات جامع سلامت در دو نوبت صبح و عصر به طور ویژه به مراجعان سرپایی مشکوک و مبتلا به بیماری کووید ۱۹ خدمات رسانی می کنند، گفت؛ از این تعداد سه مرکز در شهر رشت فعال و سایر مراکز در سایر شهرستان های تحت پوشش دانشگاه به مراجعان خدمات ارایه می دهند.

دکترحیدرزاده در ادامه تاکید کرد : شهروندان در صورت بروز علایم ، پیش از هر اقدامی با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته تا در خصوص پیشگیری از ابتلا به کرونا، تشخیص ، درمان و دریافت مشاوره روانی و تغذیه ای آگاهی های لازم را کسب نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خاتمه ، شست و شوی مداوم دست ها، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک را بهترین راهکار برای پیشگیری از بیماری کرونا عنوان کرد.

true
true
true
true

false