×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲  
true
true
اجرای ۹۲۴ کیلومتر طرح کابل خودنگهدار طی ۸ ماهه سال جاری /  مدیریت مصرف انرژی گاز برای پایداری شبکه های برق ضروری است

به گزارش خبرنگار لیجار از رشت ؛ مهندس محمد تقی مهدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ظهر امروز در نشست خبری با رسانه های استان با بیان اینکه حضور خبرنگاران و بازدید میدانی آنها از پروژه های در دست اجرا افتخاری برای این شرکت است ، اظهار داشت:بازدید میدانی خبرنگاران از پروژها فرصتی برای مشاهده اجرای پروژه ها ، برقراری ارتباط بیشتر و قلم فرسایی در این حوزه است که با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای جهاد تبیین و آگاه سازی مردم از خدمات انقلاب ، موجبات تحقق این رسالت را فراهم می نماید.

وی با اشاره به مغفول ماندن اطلاع رسانی در برخی از حوزه ها افزود:اگر ابزار و منابع اطلاعاتی در اختیار رسانه ها قرار گیرد جهاد تبیین نیز به خوبی اجرایی می شود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد:رسانه ها پل ارتباطی مردم و مسولان هستند ، مدیران و مسوولان با یاری و کمک رسانه ها می توانند در راستای اطلاع رسانی ، آگاه سازی مردم و تزریق روحیه امید در جامعه گام بردارند.

وی با تاکید بر اینکه همراهی رسانه ها و تلاش های آنها در راستای اطلاع رسانی موجبات افتخار و موفقیت صنعت برق در گذر از پیک تابستان امسال و عدم خاموشی ها را رقم زد ، تصریح کرد:امسال رویکرد صنعت برق برای گذر از پیک تابستان ، مشوق محوری و برنامه محوری بوده است و با استفاده از این دو رویکرد و همچنین مدیریت مصرف ، گذر از پیک تابستان با موفقیت سپری شد و مردم دچار خاموشی نشدند.

مهدی زاده با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و افزایش مصرف گاز عنوان کرد:در حال حاضر بحث مدیریت مصرف گاز مطرح است که بیشترین مصرف گاز در نيروگاه های برق می باشد و پایداری شبکه های برق منوط به مدیریت مصرف گاز است.

وی یادآورشد: در این راستا ادارات و صنایع میبایست ۱۰ درصد مصرف خود را کاهش دهند تا شبکه های برق پایدار باشند.

وی ادامه داد: تیمی مشترک از همکاران شرکت گاز گیلان و بازرسی استانداری از ادارات دولتی جهت کنترل و پایش انرژی بازدید خواهند داشت.

وی با بیان اینکه شرکت توزیع برق گیلان در حوزه اتوماسیون خطوط که رابطه مستقیم با خاموشی دارد جهش خوبی داشته است ، خاطرنشان کرد:ظرفیت دوبرابر شده (از ۱۴۰ گذر کرده) و قرار است تا پایان سال به ۲ و نیم برابر (۱۷۰) که رکوردی برای استان است ، برسد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اشاره به اجرای ۹۲۴ کیلومتر طرح کابل خودنگهدار طی ۸ ماهه سال جاری ، بیان کرد:این مقدار قرار است تا پایان سال جاری به ۱۳۰۰ کیلومتر برسد.

مهدی زاده گفت:اجرای کامل طرح کابل های خودنگهدار نیازمند تخصیص بودجه زیادی است.

وی یادآورشد:در راستای پایداری شبکه برق ، رویت پذیری و کنترل پذیری نیز از دیگر اقدامات انجام گرفته از سوی شرکت توزیع نیروی برق گیلان است که در مقایسه با سال گذشته چند برابر شده است.

مهندس مهدی زاده گفت:وضعیت جوی استان گیلان بارش باران و برف و به دنبال آن تخریب تجهیزات ، از دغدغه های شرکت توزیع استان است که موجب اعمال هزینه هایی برای نگهداری و تعمیر تجهیزات می شود.

وی همچینین میزان افزایش سرقت کابل های برق و … را از دیگر دغدغه های این شرکت عنوان کرد که در صورت وقوع ، پایداری شبکه برق را به خطر می اندازد و موجب ایجاد خاموشی می شود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان در خصوص آمادگی این شرکت برای مقابله با بارش های احتمالی برف و باران خاطرنشان کرد:در ۳۵ درصد شبکه های برق استان تبدیل کابل خودنگهدار صورت گرفته و این میزان باید به بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش یابد اما با این حال ، شرکت بگونه ای اقدام خواهد کرد که در صورت بارش برف سنگین نیز خسارت ها به حداقل برسند.

وی ضمن تشکر از تلاش های رسانه ها در امر اطلاع رسانی و مدیریت مصرف از پاداش ۳۰ میلیارد تومانی مشترکان کم مصرف استان خبر داد و گفت:مشترکان کم مصرف استان با برنامه ریزی و مدیریت صحیح مصرف از پاداش صنعت برق در فیش های مصرفی خود بهره مند شده اند.

وی یادآورشد:کارشناسان توزیع برق استان در سطح مدارس در راستای آموزش مدیریت مصرف برق اقداماتی انجام داده اند که در زمینه فرهنگ سازی مدیریت مصرف تاثیر گذار است.

لازم به ذکر است تعدادی از خبرنگاران صبح امروز از مرکز دیسپاچینگ و فوریت های برق در اداره توزیع برق منطقه ۴ رشت و اجرای طرح فیدر البرز( طرح تاب آوری) از پست شهر صنعتی واقع در جیرده روبروی ورزشگاه سردار جنگل رشت بازدید کردند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false