×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۷ مهر - ۱۴۰۲  
true
true
آغاز فصل ثبت نام مدارس و دغدغه والدین

به گزارش لیجار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ خرداد ماه که می‌شود، جدا از مساله امتحانات، ثبت نام دانش آموزان در یک مدرسه خوب، یکی از دغدغه های اولیا شده است.

صحبت از مدرسه خوب که به میان می‌آید، مدارس غیردولتی به ذهن می‌رسند که امروزه بصورت رقابتی در حال افزایش هم هستند.

شاید با این تصمیم که چرا والدین برای ثبت نام فرزندان فقط به مدارس غیر دولتی و غیر انتفاعی فکر می‌کنند و مجبور به پرداخت شهریه های چند میلیونی می شوند سوالی باشد برای همه؟

البته باید اشاره کرد که هر دو نوع مدرسه چه دولتی و چه غیر دولتی نسبت به هم معایب و محاسنی دارند که بدون شک می توان گفت معایب آن از مزایای آن بیشتر است‌.

فکر کردن به مدرسه غیر انتفاعی دلایل مختلفی دارد که مهمترین آن، تعداد اندک دانش آموزان در یک کلاس درس و ارتباط بهتر معلم با دانش آموزان و یکسان بودن تقریبی سطح فرهنگی و علمی و سیستم های هوشمند آموزشی است.

اما در مدارس دولتی جدا از شلوغ بودن، دوری یا نزدیکی به منازل و پذیرش دانش آموزان بومی منطقه از سوی مدارس، دو شیفته بودن همچنین ساعت پایان کلاس، از مهمترین ها و شاید بیشترین مسائلی است که ذهن والدین را درگیر می‌کند.

در مدارس دولتی ساعت پایانی کلاس ها با پایان ساعت کار مادران شاغل همخوانی نداشته و یک بلاتکلیفی و یک آشفتگی در سازمان ها در گرفتن مرخصی مادران یا پدران برای تحویل گرفتن‌فرزندانشان از مدارس بوجود می آورد.

میزان شهریه مدارس غیر دولتی نیز آنقدر افزایش داشته که وقتی به آن تامل می‌کنید به این می‌رسید که در دوران گذشته و چند نسل قبل شاید با این‌مبالغ هنگفت، مدارک تحصیلی دکترا و مافوق دکترا دریافت می کردند.

با این تفاسیر، وزارت آموزش و پرورش طی یک خبر رسمی اعلام کرده است که شهریه های جدید مدارس غیر دولتی هنوز انتشار نیافته و در حال حاضر مبالغ گذشته بعنوان پیش ثبت نام گرفته می شوند، منتها دیده شده که از سوی مدارس افزایش قطعی داشته و شهریه هایی را برای خود مصوب کرده اند.

صحبت بسیار است شاید با چند خط نتوان مشکلات را بازگو کرد اما واقعا برای تحصیل فرزندان چه باید کرد و اینکه اکنون کشور ما کشوری پیر شناخته شده و تمام دغدغه ها کاهش جمعیت جوان شده است و بدنبال افزایش جمعیت و فرزندآوری هستیم آیا فکری برای آینده این فرزندان بی گناه می‌شود یا خیر؟

نویسنده : فاطمه لطیفی

منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false